Monitoring IP

Monitoring IP, wykorzystuje bardzo nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na bardzo dobre zabezpieczenie wielu przestrzeni, zarówno tych wewnętrznych w postaci hal, biur i sal, jak i zewnętrznych okolic budynków w postaci parków, parkingów, boisk i wielu innych miejsc.

 

Nowoczesne cyfrowe kamery z dużą dokładnością rejestrują osoby, samochody i przedmioty trafiające na teren firmy, przedsiębiorstwa, czy też w zakres naszego domu. W zależności od ich oprogramowania, mogą one niekiedy identyfikować i rozpoznawać wiele elementów. Jest to szczególnie przydatne chociażby w przypadku twarzy osób, jak i tablic rejestracyjnych samochodów. Kamery można również zaprogramować w taki sposób by (jeżeli są to kamery ruchome), śledziły daną osobę, pojazd lub też inny obiekt. Najczęściej ich obiektyw, porusza się wówczas w danym zakresie płaszczyzny. Jeżeli zaś obiekt wychodzi spoza zasięgu jednej kamery, śledzenie przejmuje inna. Chociażby z tego powodu tak ważne jest sprawdzenie podczas montażu jaki teren kamera może skutecznie monitorować (zasięg ten dotyczy również monitoringu CCTV).

 

Kamery cyfrowe wykorzystują nowoczesne formy rejestracji i zapisu odtwarzania, dzięki czemu mona je w przyszłości wykorzystywać, w zależności od potrzeb. Zapisu obrazu można dokonywać na różnego rodzaju nośniach i to od naszych decyzji zależy wówczas jaka ilość miejsca, na dysku jest dla nas najbardziej odpowiednia.

Jeżeli chodzi o samą obsługę systemu IP, można w tym celu posłużyć się komputerem, laptopem, tabletem bądź też skorzystać ze smartfona. Odpowiednia konfiguracja i oprogramowanie, pozwala nawet obsługiwać siec monitoringu nie będąc bezpośrednio w sąsiedztwie danego obiektu.